Dzisiaj jest 23.08.2017 r. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Artykuł

"Nasza Mała Biblioteka"Projekt "Nasza Mała Biblioteka" jest realizowany w ramach unijnego programu Kreatywna Europa Kultura. Liderem projektu jest KUD Sodobnost International. Najważniejszym celem projektu jest zainteresowanie uczniów klas I-III szkoły podstawowej czytaniem książek. Chcemy przekonać dzieci, że warto czytać, bo książka to wspaniała przygoda. W ramach realizowanego projektu do rąk dzieci trafią książki z najwyższej półki - wartościowe pod względem literackim, ilustracyjnym i edytorskim. Razem z książkami każdy uczeń otrzyma "Łamigłówki Literackie", które w sposób ciekawy i niebanalny przybliżą dzieciom fabułę książek i pomogą zaprzyjaźnić się z ich bohaterami.
 
W roku szkolnym 2015-2016 czeka nas wspaniała przygoda z książką w roli głównej.
 
Koordynator projektu - Iwona Sztabińska

--------------------------------------------------------------------------


Nasza Mała Biblioteka - warsztaty literackie w Warszawie22.02.2016r. klasa Ia i IIa wzięły udział w warsztatach literackich organizowanych w Warszawie w ramach projektu międzynarodowego "Nasza Mała Biblioteka".  Zajęcia odbyły się w Teatrze Lalka. Prowadziła je pan Krystyna Lipka - Sztarbałło, która ilustrowała książkę "Sen, który odszedł". Pod jej kierunkiem dzieci wykonały pracę plastyczną o wymarzonym śnie. Później na specjalnych kartkach napisały pozdrowienia, które wrzuciły do "wędrujących walizek". Na co dzień wymienione torby podróżne znajdują się w Muzeum Książki Dziecięcej. Po warsztatach ilustratorskich atrakcji był ciąg dalszy. Jeden z aktorów z Teatru Lalka zaprosił nas do "Teatralnej Krainy". Dzięki wspaniałej zabawie na scenie poznaliśmy różne tajemnice teatru i aktorów.


Warsztaty literackie były jednym z ważniejszych punktów programu wycieczki. Dodatkową atrakcją była wizyta na Stadionie Narodowym oraz pokaz wytwarzania cukierków. Wszyscy mieliśmy torby pełne słodkich i kolorowych lizaków oraz uśmiech zadowolenia na twarzy. Nawet pogoda nie zepsuła nam dobrego humoru i wspaniałych wrażeń.

Iwona Sztabińska
Anna Chowańska
Ewa Kalicka


Zapraszamy  do galerii
Napisał: administratorData: 03-09-2015Czytano: 1756 razy
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007/2008