Dzisiaj jest 23.08.2017 r. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Artykuł

Zajęcia pozalekcyjna - SSP4

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE I KOŁA ZAINTERESOWAŃ
DLA KLAS 1 - 3 SSP 4 W ROKU SZKOLNYM 2016 / 2017


Koło origami – zajęcia, które w formie wesołej zabawy na pograniczu papieroplastyki rozwijają zdolności manualne. Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia

 

Programowanie - W naszej szkole uczniowie mają możliwość nauki programowania. Zajęcia prowadzone są w ramach realizacji innowacji pedagogicznej dla klas pierwszych i czwartych. Programowanie sprawia wiele radości naszym uczniom. Jest to świetna zabawa, która rozwija kreatywność oraz umiejętność analitycznego myślenia.Lego Education - Podczas niepozornej zabawy klockami mamy okazję rozwijać umiejętność współpracy w grupie poprzez wspólnie wykonywane zadania. Rozwijamy swoją wyobraźnię budując wspaniałe historie, których bohaterami są małe, plastikowe ludziki. Rozwijamy umiejętności logicznego myślenia rozwiązując za ich pomocą zadania matematyczne oraz stawiane nam problemy. Co by o nich nie mówić to i tak dla nas są super!


Latający dywan - W każdy poniedziałek po południu spotykamy się na sali gimnastycznej na zajęciach z chustą animacyjną, która niczym latający dywan przenosi nas do krainy wesołej rywalizacji i zabawy. Jest to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, kiedy za oknami jest szaro i ponuro.


Koło eksperymentów – zajęcia podczas, których odkrywamy ciekawostki świata, fizyki, optyki, kuchni. Mamy możliwość obserwacji oraz samodzielnego wykonania prostych doświadczeń.


Zabawa w teatr – to kolejny ciekawy sposób na odkrywanie naszych pasji oraz próbowania swoich sił jako aktorów, ale również świetna okazja do uczestnictwa w zabawach teatralnych z elementami dramy oraz ćwiczenia prawidłowej wymowy i dykcji tak ważnych umiejętności na scenie.


Z Nelą przez świat – podczas tych zajęć wraz z małą podróżniczką – Nelą zwiedzamy różne ciekawe i odległe zakątki naszego świata. Poznajemy kulturę i tradycje innych narodów oraz ciekawostki związane z ich życiem.


Mali odkrywcy – któż z nas nie jest ciekawy jak funkcjonują maszyny, jak działają zmysły lub w jaki sposób w starożytności budowano wspaniałe budowle? Wychodząc naprzeciw dziecięcej ciekawości wspólnie odkrywamy te zagadki na kole małego odkrywcy.


Spotkania ze sztuką – jest to forma zajęć plastycznych podczas których poznajemy nowe techniki oraz barwimy otaczający nas świat kolorami tęczy.


Mistrz rakietki – zajęcia tenisa stołowego dla dzieci prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego pozwalają nam zażyć dodatkowej porcji ruchu, nawet gdy za oknem pada deszcz.


Mini piłka siatkowa – tak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy dziecka: tylko siatka i piłka oraz zgrana drużyna małych zawodników. Wspólnie uczymy się tej gry zespołowej oraz doskonalimy zasady fair play  pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego


Taekwondo ulubiona przez dzieci dyscyplina sportowa. Podczas zajęć doskonalimy swoje umiejętności, pokonujemy własne słabości oraz ćwiczymy nasze ciało i umysł.


Muzyczny angielski, zajęcia z języka rosyjskiego wesoła zabawa językiem to klucz do sukcesu i nauki nowego języka dlatego już od klasy pierwszej uczniowie chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach językowych na terenie szkoły. Zajęcia wzbogacają wesołe piosenki i ciekawe zadania do wykonania.


Szachy podczas zajęć szachowych prowadzonych przez p. Łukasza Suchowierskiego doskonalimy swoje umiejętności logicznego myślenia oraz rozwijamy myślenie strategiczne.


Zumba podczas zajęć z muzyką w tle prowadzonych przez instruktorkę Zumba Kids uczniowie doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową oraz zażywają dodatkowej porcji ruchu. Jest to świetny sposób na rozładowanie emocji i nabranie sił do dalszej nauki.


Kraina kreatywności zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonują wspaniałe upominki, kartki oraz drobiazgi, którymi chętnie obdarowują rodziców i przyjaciół.


 

PLAN ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA KLAS 1 - 3 SSP 4


PLAN ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA KLAS 4 - 6 SSP 4
Napisał: administratorData: 17-09-2016Czytano: 2385 razy
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007/2008