Dzisiaj jest 23.08.2017 r. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Artykuł

Trójkąt gimnazjalny


Trójkąt gimnazjalny


Trójkąt gimnazjalnym to nowy program wychowawczy w naszym gimnazjum, który wiąże trzy najistotniejsze grupy  szkoły: uczniów, nauczycieli, rodziców, by w sposób harmonijny współdziałały, wzajemnie się uzupełniały, tworząc jeden organizm.  Celem jest poznanie, zrozumienie, akceptacja i wreszcie uzupełnianie się na wielu poziomach: wychowawczym, opiekuńczym, dydaktycznym. Ostatecznie chcemy tworzyć wielką grupę przyjaciół, taką na dobre i na złe. Do tego celu przygotowaliśmy projekty edukacyjne, które uzupełniają działania wychowawców, prace Samorządu Uczniowskiego w trakcie całego roku szkolnego 2016/2017.


„Posłuchajcie, co chcę opowiedzieć” –to  projekt dzięki, któremu możemy się wszyscy spotykać, by siebie uważnie słuchać. Uczniowie mogą  np. opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, nauczyciele o pasjach i marzeniach, rodzice o swojej pracy ( zaprosić społeczność szkolną i nam pokazać miejsca pracy), dziadkowie przybliżyć ciekawe, życiowe historie,  a absolwenci pochwalić się  ścieżką kariery zawodowej. To tylko kilka możliwości, jakie kryje scenariusz tego  projektu.


„Portret rodziny gimnazjalnej”- stworzenie mapy historycznej i geograficznej nasze „rodziny”, czyli prześledzenie losów bardzo nam bliskich, dalszych krewnych, znajomych, sympatyków, absolwentów szkoły i stworzenie np. zbioru opowiadań, albumu zdjęć, mapy świata „tu nasz ślad ”, kalendarza historycznego. Na pewno pojawią się liczne, inne pomysły, które nas do siebie zbliżą i pozwolą lepiej się poznać.


Piknik rodzinny,  spotkania „trójstronne”, akcje charytatywne ( np. Szlachetna paczka) i inne- to stałe działania, które będziemy kontynuować w ciągu całego roku szkolnego.


Zapraszamy wszystkich do współuczestnictwa, czekamy na Wasze pomysły- spotkajmy się w szkole; do zobaczenia.


Napisał: administratorData: 02-11-2016Czytano: 787 razy
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007/2008