Dzisiaj jest 23.08.2017 r. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Artykuł

Spłeczna Szkoła Podstawowa nr 4

 

4 - ka Społeczna to Szkoła z Klasą”. Nie ma w niej porażek, a wszyscy uczniowie, którzy ją kończą, wiedzą jaki mają talent, jakie zdolności, dzięki którym mogą stać się kimkolwiek zechcą.

 

SSP 4 jest społecznością dzieci, rodziców i nauczycieli od 25 lat. Klasy I – III (nauczanie zintegrowane) i klasy IV – VI liczą po 16 uczniów. W ramach kształcenia realizujemy podstawę programową MEN rozszerzoną o naukę języka angielskiego( 4 godz. Tygodniowo od klas I) i języka niemieckiego ( 2 godz. tygodniowo od klas III). Ponadto odbywają się zajęcia umożliwiające wszechstronny rozwój dziecka i poszerzające jego zainteresowanie i pasję (zajęcia na basenie, liczne koła przedmiotowe: artystyczne i sportowe, szachy). Uczniowie mają możliwość przygotowania się pod opieką nauczycieli do konkursów i zawodów sportowych. Co roku osiągają wysokie miejsca i tytuły laureatów. Kształcenie w szkole wzbogacają i urozmaicają liczne wycieczki, zajęcia w muzeach, wyjścia do kin i teatrów oraz zajęcia podczas organizowanej co roku „zielonej szkoły”.

Po lekcjach klasy I – VI objęte są opieką popołudniową do godz. 17. Wszyscy uczniowie mogą skorzystać z pomocy pedagoga, psychologa i logopedy.
Napisał: adminData: 23-02-2008Czytano: 19421 razy
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007/2008